PASAULIO MEDIA APIE LBA TECHNOLOGIJĄ
TAI LABAI SVARBUS ĮRANKIS, KURĮ TURĖTŲ NAUDOTI KIEKVIENAS POLICININKAS, ŽVALGYBA..., 4KNBC
ABSOLIUČIOS TIESOS PAIEŠKOS SMEGENYSE, NATIONAL GEOGRAPHIC
VALDŽIA TVIRTINA, KAD TAI MOKESČIŲ MOKĖTOJAMS SUTAUPYS DEŠIMTIS MILIJONŲ SVARŲ KASMET, NICOLA PIERSON, BBC
LIETUVOS SPAUDA
Melas ar tiesa
Melo atpažinimo technologijos
Melo detektorius
Naujos kartos melo detektorius
 TECHNOLOGIJA 

MELAS

Kad suprastumėme LBA teikiamą naudą, svarbu suprasti apgaulingo posakio psichologinę struktūrą. Šios apgavystės gali lengvai atsirasti kasdienėse situacijose. Toliau jūs sužinosite, kodėl LBA gali atlikti svarbų vaidmenį jūsų profesiniuose, verslo ar kituose santykiuose.

Žmonės linkę bet kokią netiesą vadinti melu. Tačiau ne visada taip yra. Žmogus gali pasakyti tokią netiesą, kaip „būsiu po 15 minučių“, ar „uždirbu $5000 per mėnesį“, ar net paprastą komplimentą, kaip „ši suknelė tau labai tinka“. Visi šie sakiniai yra netikslūs ar perdėti, bet nėra melas. Tie, kuriuos domina tiesos patikrinimas ir melo aptikimas, naudoja specifinį apibūdinimą. Šiuo atveju melas yra ne tik netiesa, bet tai netiesa, pasakyta norint apgauti, siekiant, kad patikėtumėte tuo, kas buvo pasakyta ir niekuomet negalėtumėt sužinoti tiesos.

Skiriamos tokios melo rūšys:

• Pokštai
• Baltasis melas
• Gynybinis melas
• Puolamasis melas
• Melas dėl sutrikimo

Pokštai. Pagrindinė pokšto paskirtis – pralinksminti. Dažniausiai toks melas priimamas pašaipiai ir nesiejamas su stresu ar apgaule. LBA dažniausiai nenustato pokštų kaip apgaulės, bet parodo tiriamo žmogaus emocijas pokšto sakymo metu. Visi juokingi komentarai, kaip „aš esu žalia antis“, ar „ką tik grįžau iš kitos planetos“ taip pat priskiriami šiai kategorijai.

Baltasis melas. Dar vadinamas nekaltu melu. Jo tikslas – nenuliūdinti ar neįžeisti žmogaus (dažnai artimo), jį apginti, taip pat išvengti gėdos, kitokių blogų emocijų. Nors tai ir yra apgavystė, ketinimai ir fizinė reakcija skiriasi nuo kitų melo rūšių. LBA aptiks kognityvų (prieštaravimų) konfliktą ir „baltasis melas“ bus atskleistas.

Gynybinis melas. Gynybinis melas tikriausiai yra dažniausiai naudojama melo rūšis. Dažnai kažkas sakoma norint apsaugoti save ar artimą. LBA aptiks gynybinį melą, nes tokia apgaulė sukelia stresą, sumišimą ir tuo pačiu – jaudulį.

Puolamasis melas. Puolamasis melas yra sakomas norint gauti kažką, ko negautumėte pasakius tiesą. Šis melas dažnai naudojamas versle ir sakomas su pasitikėjimu ir labai susikaupus. Taip meluojantys žmonės dažniausiai mažai kuo rizikuoja. Net jei šis melas atskleidžiamas, kalbėtojas jaučia, kad tai jam negali pakenkti. Svarbu suprasti, jog tai psichologiškai kitokia apgavystės rūšis. Tokia apgavystė nesukels kognityvaus konflikto. Jei stresas ir atsiras, tai minimalus. Bet, svarbesnio melo metu, pasirodys aukšti anticipacijos ir jaudulio lygiai. Šis melas dažniausiai aptinkamas LBA kaip Apgavystės Modelis.

TECHNOLOGIJA

LBA SISTEMOS APŽVALGA

ŽMOGAUS KALBOS “PIRŠTŲ ANTSPAUDAS”

APGAVYSTĖS APTIKIMAS ŽMOGAUS BALSE

MELO DETEKTORIAI

 
 
® Melodetektorius.lt
titulinis titulinis titulinis titulinis