PASAULIO MEDIA APIE LBA TECHNOLOGIJĄ
TAI LABAI SVARBUS ĮRANKIS, KURĮ TURĖTŲ NAUDOTI KIEKVIENAS POLICININKAS, ŽVALGYBA..., 4KNBC
ABSOLIUČIOS TIESOS PAIEŠKOS SMEGENYSE, NATIONAL GEOGRAPHIC
VALDŽIA TVIRTINA, KAD TAI MOKESČIŲ MOKĖTOJAMS SUTAUPYS DEŠIMTIS MILIJONŲ SVARŲ KASMET, NICOLA PIERSON, BBC
LIETUVOS SPAUDA
Melas ar tiesa
Melo atpažinimo technologijos
Melo detektorius
Naujos kartos melo detektorius
 TECHNOLOGIJA 


LBA SISTEMOS APŽVALGA

Žmogaus ketinimai ir emocinė būsena keičiasi priklausomai nuo situacijos, juk žmonės dažniausiai jaučiasi daug nemaloniau, kai būna apklausiami eksperto ar teisėsaugos pareigūno, nei kai tiesiog bendrauja su bičiuliais. Dėl to įvairios emocijos ir kiti vidiniai procesai tampa labai reikšmingi.

Atliekant tyrimą LBA technologija, tiriamasis nebūtinai turi žinoti, jog jo balsas yra analizuojamas (skirtingai nei dirbant su poligrafu, kai tiriamasis prijungiamas prie aparato ar sensorių)

LBA sistema susideda iš trijų skirtingų tyrimo įrankių, kurie rodo skirtingus LBA veikimo būdus. Tai yra:

Analizė realiu laiku – leidžia greitai atlikti tyrimus kalbantis „gyvai“ ar telefonu. Šis būdas leidžia atkreipti dėmesį į įtartinas poklabio dalis realiu laiku ir prireikus pateikti papildomų klausimų.

Vėlesnė analizė – nuodugni iš anksto įrašytos medžiagos analizė. Gali būti naudojama analizuoti medžiagai iš bet kokio šaltinio – vaizdo, audio ar skaitmeninio įrašo.

Tyrimo analizė – tiksliam klausimų, turinčių vieną atsakymą tyrimui, panašiai kaip dirbant su poligrafu, bet jos privalumas yra tas, kad sistema papildomai suteikia greitą kompiuterizuotą santrauką.

LBA suteikia naują analizavimo principą visais veikimo būdais. „Išsami psichologinė analizė“ yra automatiškai sukuriama, naudojantis bet kuriuo būdu. Be to, LBA pateikia dvi grafines ataskaitas, kurias vėliau galima lengvai ir patogiai išanalizuoti.

LBA technologija naudoja „psichologinių modelių“ aptikimą, bei tris skirtingas ir nepriklausomas analizės lygtis. Šie modeliai atskiria, kas sukelia stresą, ar tai būtų susijaudinimas, sutrikimas, prieštaravimas ar bet kas kitas.

LBA taip pat aptinka įtampos, atmetimo, baimės, gėdos ir bandymo pergudrauti ar atsakyti ciniškai ir net subjekto mąstymo lygius.

LBA taip pat matuoja subjekto norą atsakyti naudojantis realityviai nauju „Stabtelk ar sakyk tiesą“ (Stop or Say) parametru. Tai padeda užbėgti už akių melui, ir LBA gali pasiekti didžiausią tikslumo lygį atskiriant melą.

TECHNOLOGIJA

MELAS

ŽMOGAUS KALBOS “PIRŠTŲ ANTSPAUDAS”

APGAVYSTĖS APTIKIMAS ŽMOGAUS BALSE

MELO DETEKTORIAI

 
 
® Melodetektorius.lt
titulinis titulinis titulinis titulinis